❤️ تاثیر تبلیغات پیامکی در فروش کالا

تاثیر تبلیغات پیامکی در فروش کالا

تاثیر تبلیغات پیامکی در فروش کالا روی شرکت‌ها بر کسی پوشیده نیست. امروزه تولید و ارائه کالا به تنهایی کافی نیست. حتی اگر محصولی که توسط یک شرکت ارائه می‌گردد دارای سطح کیفی بالایی باشد، بازهم لازم است به طریقی وجود چنین محصولی را به اطلاع مردم رساند.

مسئله دیگری که بر اهمیت تبلیغات تأکید دارد، بحث رقابتی بودن بازار کسب و کار است. امروزه شاهد تعداد کسب و کارهای مختلف در حوزه‌های گوناگون هستیم. در این میان می‌توان به جرئت گفت، تبلیغات خلاقانه و هدفمند، کلید موفقت در این رقابت تنگاتگ می‌باشد.

تبلیغ بخشی از بازاریابی موفقیت‌آمیز به حساب می‌آید و شرکت‌های موفق، به موازات ارتقای کیفیت محصولات خود، به دنبال طراحی و به کارگیری سیستم های بازاریابی پویا و مؤثر می‌باشند. 

معنی تبلیغ چیست ؟
تبلیغات یعنی «ارتباط جمعی یک‌سویه توسط پیام‌هایی با موضوع محصول یا خدمتی که برای آن پول پرداخت می‌شود

تاثیر تبلیغات پیامکی در فروش کالا

تبلیغات، روابط عمومی، فعالیت‌های تبلیغی برای فروش شخصی ابعاد های اصلی  بازاریابی هستند. تبلیغات باید همه جا و همه وقت در معرض مشتری قرار بگیرد.(مانند تبلیغات پیامکی که با استفاده از پنل پیامک انجام می‌شود. ) هزینه‌ای که شرکت‌ها صرف تبلیغات می‌کنند شگفت‌انگیز است.

مثلا شرکت‌های دارویی هزینه‌ای معادل دو برابر هزینه‌های تحقیقات واقعی را صرف تبلیغات می‌کنند! در این بین شرکت‌های تولید بازی و اسباب‌بازی بیشترین هزینه را به تبلیغات اختصاص می‌دهند. تبلیغات همچنین نقش مهمی در توسعه‌ی فروش و افزایش سهم بازار دارد.

تاثیر تبلیغات پیامکی
اهمیت پنل ارسال پیامک

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی انواع تبلیغات در فضای مجازی را حتما مطالعه کنید.

تبلیغات پیامک

در تمامی دنیا از سامانه پیام کوتاه در کسب و کارها و صنایع مختلف استفاده می‌شود. با وجود اینکه چندین سال هست که از عمر ارسال پیامک می‌گذرد اما هنوز هم از سریع‌ترین راه‌های ارتباطی برای مشاغل بزرگ و کوچک به حساب می‌آید.

برای اینکه نرخ تبدیل و بازدهی تبلیغات پیامکی را بیشتر کنید باید موارد دقیق استفاده از آن را بدانید تا در بهترین زمان و تاثیرگذارترین حالت پیامک خود را ارسال کنید.

تاثیر تبلیغات پیامکی در فروش کالا

۱_ زمان مصرفی اندک

از مهم‌ترین مزایای بازاریابی پیامکی می‌توان نیازمندی‌اش به زمان‌گذاری کوتاه مدت و پاسخگویی و تاثیر سریع اشاره کرد. متن یا طرح استفاده شده برای پخش در سامانه پیامک، کوتاه و مختصر است و در نتیجه طراحی و صرف زمان کمتری نسبت به سایر روش‌ها را می‌طلبد. از طرف دیگر، اغلب افراد مدت زمان کمی پس از ارسال پیامک به مطالعه آن می‌پردازند.

از این رو اطلاع دادن حراج‌ها، تاریخ همایش‌ها و از این قبیل اتفاقات که مربوط به زمان نزدیکی هستند، به باشگاه مشتریان و مخاطبین از طریق بازاریابی پیامکی بسیار تاثیر گذار است.
صرفه جویی در وقت و هزینه اولین مزیت بزرگ استفاده از سرویس تبلیغات پیامکی به شمار می‌رود.

بسیاری از کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اند، می‌توانند با ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به اهداف بازاریابی و معرفی خود به دنیای پر رقابت کسب و کار بپردازند.

۲_ دسترسی عموم

تبلیغ از طریق بیلبوردها، تلویزیون، تراکت و… نیز امکان‌پذیر است‌. اما در مورد بیلبورد‌ها می‌توان اذعان داشت که بسیاری از مردم در هنگام رانندگی یا پیاده‌روی توجهی به اطلاعات اطراف نمی‌کنند یا در مورد تراکت‌ها هم می‌توان گفت بسیاری به دور ریختن آن اقدام می‌کنند.

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه شامل شماره تلفن همه نوع از اقشار مردم می‌شود. بدین گونه می‌توان ادعا کرد بازاریابی پیامکی دایره پوشش‌دهی مخاطبین بیشتری را دارا است.

۳_ هزینه

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به نسبت سایر پرداخت‌ها مبلغ کمتری را می‌طلبد. متن به کار برده شده کوتاه در محتوا، کم بودن هزینه ارسال، نبود هزینه طراحی‌های گرافیکی و… همه اثبات‌گر کم بودن هزینه تبلیغات به روش تبلیغات  پیامکی است.

نبود محدودیت الگوریتمی، سرعت بالای ایجاد تعامل، مرتبط کردن مشتریان با بخش پاسخ‌دهی برند، فروشگاه، قرار دادن لینک‌های دسترسی به فضای مجازی یا سایت صاحب پنل پیامک و را می‌توان از دیگر مزایای بازاریابی در این روش بر شمرد.

رابطه مستقیم تبلیغات پیامکی با فروش بیشتر

برای اینکه تأثیر تبلیغات پیامکی بر فروش بیشتر محصول را بررسی کنیم، ابتدا باید اهداف تبلیغاتی را به خوبی بشناسیم.

ابزارهای تبلیغاتی مانند پیامک تبلیغاتی، تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات چاپی و… هر یک بخشی از این اهداف را میسر می‌کنند و به این ترتیب می‌توانند تأثیر زیادی بر افزایش فروش محصولات شما داشته باشند.

اهداف تبلیغاتی به طور کلی به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند.

  • هدف اطلاع رسانی دهنده (آگاهی از مزیت‌های شما، معرفی شرکت و محصولات یا خدمات)
  • هدف ترغیب کننده ( تشویق مشتری به ارتباط گرفتن با شما )
  • هدف یادآوری کننده (یادآوری برند و محصول در ذهن مشتری)

در بررسی تأثیر تبلیغات بر فروش محصول، می‌توان هر سه مورد را هدف گرفت با این حال اهداف ترغیب کننده در اولویت هستند.

تبلیغات پیامکی  یکی از معدود ابزارهای تبلیغاتی مؤثر در فروش محصول است که همه اهداف اطلاع رسانی دهنده، ترغیب کننده و یادآوری کننده را شامل می‌شود.

اهداف تبلیغاتی
اهمیت اهداف تبلیغاتی

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی کسب درآمد با پنل ممبر فالوور را حتما مطالعه کنید.

سامانه پیام کوتاه 

در این مقاله به بررسی تأثیر تبلیغات بر فروش محصول پرداختیم. تنها تولید و فروش کالا نمی‌تواند در عصر حاضر کافی باشد، حتی اگر آن محصول از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد بازهم لازم است تا از طرق مختلف مردم را از وجود چنین کالایی آگاه سازیم.

از آنجا که امروزه بحث رقابت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و شاهد تعدد کسب و کارهای مختلف در حوزه‌های گوناگون هستیم می‌توان گفت تبلیغات کارآمد و هوشمندانه عامل موفقیت در این رقابت می‌باشد.

یکی از بهترین روش‌های تبلیغات مؤثر در فروش محصول، تبلیغات پیامکی است که علاوه بر کم هزینه بودن امکان استفاده از آن در انواع استراتژی‌های تبلیغاتی نیز وجود دارد.

در همین راستا سامانه پیام کوتاه با ارائه بهترین استراتژی ها و مشاوره ها به صاحبین کسب و کار، آنها را تا رسیدن به فروش مد نظرشان یاری و همراهی خواهد کرد.

اگر شما هم می خواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و برای شروع مردد هستید می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبان در ارتباط باشید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

یکی از امکانات ویژه کسب درآمد استفاده از نرم افزار های ارتباط با مشتریان تحت وب با نام سامانه پیامک اطلاع رسانی است. پیشنهاد ما استفاده از سامانه اطلاع رسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان لاین استور است. این سامانه را می توانید به صورت رایگان از سایت لاین استور دریافت کنید، 

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

  • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره