❤️ ویدیو مارکتینگ و استراتژی های آن

ویدیو مارکتینگ و استراتژی های آن

ویدیو مارکتینگ و استراتژی های آن

محتوای متنی و تصویری به اندازه قبل نمی‌توانند توجه مخاطبان را به خود جلب کنند. گسترش شبکه‌های اجتماعی باعث شد متخصصان متوجه شوند، افراد به محتوای ویدئویی بیشتر توجه می‌کنند. گسترش ابزار لازم برای ساخت ویدئو نیز باعث شد بسیاری افراد دست به تولید محتوای ویدئویی حتی از موضوعات ساده و روزمره زندگی بزنند.

ویدئو یک نواع محتواست و منظور از بازاریابی ویدئویی برای افزایش آگاهی، ایجاد تعامل با مخاطب و افزایش فروش است. ویدئو مارکتینگ با بازاریابی محتوایی همپوشانی داشته و بخشی از دیجیتال مارکتینگ است. ویدئو مارکتینگ به دلیل کارآیی بالا تبدیل به یک مهارت ضروری برای همه متخصصان مارکتینگ شده است.

انواع ویدیوها

ویدئوها انواع مختلفی دارند و شما با توجه به هدف، نیاز، شرایط و پرسونای مخاطبان باید یکی از انواع ویدئو را انتخاب کنید.

ویدیو مارکتینگ و استراتژی های آن
درباره ویدیو مارکتینگ و استراتژی های آن

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی تولید محتوای ارزشمند را حتما مطالعه کنید.

دموها یا معرفی محصولات

ویدئوهای نمایشی نحوه عملکرد محصول شما را نشان می‌دهد. کار کردن با یک نرم افزار، جعبه گشایی معرفی یا آزمایش یک محصول از این نوع ویدئو است.

فیلم های تجاری

ویدئوهای برندینگ یا تجاری معمولاً به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگتر ایجاد می شوند. هدف ویدئوهای تجاری ایجاد آگاهی برند و جذب مخاطب است.

ویدئو از رویدادها

آیا کسب و کار شما میزبان یک کنفرانس، میز گرد، خیریه یا هر نوع دیگری از رویداد است؟ شما می‌توانید از مصاحبه ها و ارائه های جالب، گردهمایی و… ویدئو تهیه کرده و منتشر کنید.

ویدئو مصاحبه های تخصصی

مصاحبه با متخصصان در زمینه کسب و کار شما راهی عالی برای ایجاد اعتماد در مخاطبان هدف است. اینفلوئنسرهای صنعت خود را بیابید و با آنها مصاحبه کنید.

ویدئوهای آموزشی یا نحوه انجام کارها

از فیلم‌های آموزشی می‌توان برای آموزش مطالب جدید و ارزشمند استفاده کرد. به‌ خصوص اگر ویدئوها دانش پایه مورد نیاز درباره کسب و کار شما را به مخاطب انتقال دهد. این ویدئوها حتی می‌توانند توسط تیم‌های فروش و خدمات، هنگام کار با مشتریان استفاده شوند.

ویدئوهای توضیحی

این نوع ویدئو برای کمک به مخاطبان برای درک بهتر نیاز آنها به محصول یا خدمات شما است. شما می‌توانید یک ویدئو از سفر شخصیتی خیالی که برای حل مشکل یا نیازش از محصولات یا خدمات شما استفاده می‌کند، بسازید تا مشتریان با آن همزاد پنداری کنند.

انیمیشن‌ها

برخی مفاهیم به سختی درک می‌شوند یا امکان ساخت برخی ویدئوها وجود ندارد. در این صورت انیمیشن بهترین نوع ویدئو خواهد بود. به کمک این نوع  محتوا می‌توانید به سادگی و در قالب ویدئویی جذاب، مخاطبان را جذب کنید.

مطالعه موردی

مخاطبان شما می‌خواهند بدانند آیا محصول شما می‌تواند مشکلات آنها را حل کند؟ یکی از بهترین راه‌ها برای اثبات، ساخت فیلم‌های موردی از رضایت مشتریان شماست. از مشتریان خود بخواهید که چالش‌هایشان و اینکه شما چگونه به آنها کمک کردید را توضیح دهند.

ویدئوهای زنده

ویدئوهای زنده نرخ مشارکت بالاتری دارند، این ویدئوها باعث جلب اعتماد مخاطبان نیز می‌شود. سعی کنید هر چند وقت یکبار مصاحبه‌ها، ارائه‌ها و رویدادها را به صورت زنده پخش کنید و بینندگان را تشویق کنید تا از شما سوال بپرسند یا نظرات خود را بیان کنند.

استراتژی‌های ویدیو مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی

داشتن استراتژی برای بازاریابی ویدیویی چیز جدیدی نیست. شما بدون تحقیق و تعیین استراتژی هیچ کمپین بازاریابی را اجرا نمی‌کنید زیرا مطمئن هستید نتیجه خوبی نمی‌گیرید. این موضوع برای ویدئو مارکتینگ نیز صادق است. استراتژی بازاریابی ویدئویی چیزی است که شما را راهنمایی می‌کند تا بودجه، زمان بندی، فرایندهای تولید و… را مشخص کنید.

استراتژی ویدئو مارکتینگ برای هر کانال می‌تواند متفاوت باشد زیرا پرسونای مخاطبان شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های مختلف با هم متفاوت هستند. در ادامه درباره استراتژی بازاریابی ویدئویی محبوبترین شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنیم. در سایت می‌خوانیم: به طور کلی گام‌های تدوین استراتژی ویدئو مارکتینگ به صورت زیر است:

  • اهداف خود را مشخص کنید.
  • مخاطب هدف خود را پیدا کنید.
  • مشخص کنید چه داستانی را می خواهید بیان کنید.
  • خلاقیت داشته باشید.
  • برای تولید و انتشار محتوا تقویم داشته باشید.
  • بودجه را مشخص کنید.
استراتژی‌های ویدیو مارکتینگ
استراتژی‌های ویدیو مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی کسب درآمد با پنل ممبر و فالوور را حتما مطالعه کنید.

مزیت‌های ویدیو مارکتینگ

افزایش نرخ تبدیل

به نظر HubSpot ویدئو باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری تلقی شود. استفاده از ویدئو در لندینگ پیج می‌تواند تا ۸۰ درصد، نرخ تبدیل را افزایش دهد! تماشای یک ویدئو می‌تواند کاملاً بر رفتار خرید تأثیر بگذارد و یک بازدید کننده را متقاعد به خرید کند. انتقال احساسات از طریق ویدئو یک ابزار فروش قدرتمند است.

ویدئو یک بخش جذاب در کمپین‌های ایمیلی است

همه ما روزانه ایمیل‌های تبلیغاتی بسیاری دریافت می‌کنیم ولی فقط برخی از آنها برای ما جالب هستند. فقط استفاده از “ویدئو” در عنوان موضوع می تواند نرخ باز شدن ایمیل را افزایش داده و نرخ لغو اشتراک را کاهش دهد. استفاده از ویدیو در ایمیل منجر به افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی نرخ کلیک می‌شود.

موتورهای جستجو ویدئو را دوست دارند

موتورهای جستجو بهترین و جذابترین محتوا را برای مخاطبان نمایش می‌دهند. اگر ویدیوی خود را در YouTube  آپارات و وب سایت خود قرار دهید، احتمال نمایش وب سایت شما در موتورهای جستجو افزایش می‌یابد.

ویدئو مارکتینگ باعث اعتماد و اعتبار می شود

ویدئو بهترین روش برای برندینگ کسب و کار شماست و شما را قادر می سازد با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و اعتماد آنها را جلب کنید. برای ۹۰ درصد کاربران، فیلم‌هایی از محصول، فرآیند خرید و تصمیم‌گیری را ساده‌تر می‌کنند.

هرچه تعداد ویدیوهای بیشتری برای آموزش و اطلاع رسانی به مشتریان خود تهیه کنید، بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد و اعتماد معادل افزایش فروش است.

ویدئو بیشتر توسط مخاطبان به اشتراک گذاشته می‌شود

یکی از نشانه‌های موفقیت در مارکتینگ این است که مخاطبان محتوای شما را به اشتراک گذاشته یا برای شما محتوا تولید کنند. امروز عصر ویدئوها و محتواهای ویروسی است. یک ویدئوی جالب و مفید به سرعت در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت پخش می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ویدیو مارکتینگ و استراتژی های آن آشنا کنیم، در ابتدای کار ممکن است اولین ویدئوهای شما زیاد جالب نباشد ولی باید شروع کنید. به مرور پیشرفت خواهید کرد و متوجه خواهید شد استفاده از ویدیو مارکتینگ و استراتژی های آن چه اندازه موثر است.

پس وقت آن است که بازاریابی ویدیویی را به استراتژی محتوای خود اضافه کنید. یک استراتژی ارائه دهید و سپس با ایجاد محتوا در سریعترین زمان آن استراتژی را اجرا کنید. در نهایت نتایج خود را اندازه گیری کنید.

در نهایت اگر سوالی در مورد این موضوع برای شما بی پاسخ مانده است در قسمت نظرات مطرح کنید، تا تیم پشتیبان به شما پاسخ آن را بدهند. جهت مشاوره بیشتر و دریافت بازدید، ریچ، ایمپرشن و فالوور ایرانی می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبان در ارتباط باشید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

یکی از امکانات ویژه کسب درآمد استفاده از نرم افزار های ارتباط با مشتریان تحت وب با نام سامانه پیامک اطلاع رسانی است. پیشنهاد ما استفاده از سامانه اطلاع رسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان لاین استور است. این سامانه را می توانید به صورت رایگان از سایت لاین استور دریافت کنید.

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

  • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره