انتخاب شغل و معیارهای آن
برای انتخاب شغل چه معیارهایی مهم می باشد ؟

برای انتخاب شغل چه معیارهایی مهم است ؟❤️

برای بسیاری از مردم، شغل چیزی بیشتر از درآمد است. به همین خاطر  انتخاب شغل می‌تواند در زندگی بسیار مهم باشد. در هر تصمیم گیری باید معیاری را در نطر گرفت . انتخاب شغل نیز امری مهم است و برای انتخاب شغل باید معیار های درستی را برگزید.

پادکست انتخاب شغل را ، بشنوید : 

سلام دوستان امیدوارم  سالم و سلامت باشید .در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد معیار های مهم برای انتخاب شغل صحبت کنیم .

مهم ترین نکات برای انتخاب شغل 

بررسی و ارزیابی  ارزش ها 

 این ارزیابی را کاملا احساسی باید انجام دهید و ببینید چه کاریست که وقتی انجام میدهید گذر زمان را حس نمی کنید و برای شما خسته کننده نیست .این دقیقا همان کاری هست  که متناسب با نیازهای روحی شماست و اگر به عنوان شغل ازش استفاده کنید احتمال موفق تر خواهید بود و بیشتر رشد خواهید کرد .

توجه به استعداد و مهارت 

دقت داشته باشید مهارت و استعداد دو موضوع متفاوت از هم هستند .مهارت یعنی چیزی که شما آموختید و از دیگری یاد گرفتید اما استعداد به صورت ذاتی در افراد وجود دارد .با توجه به آن چه گفتیم شاید معقولانه این باشد که شما برای کشف استعدادهای خودتان اقدام کنید تا اینکه بخواهید از مهارت ها استفاده کنید.

توجه به اولویت ها 

اولویت ها همیشه برای انتخاب شغل باید مورد توجه قرار بگیرند و میتوان  گفت این مورد کمی خصوصی تر است و افراد باید دریابند که  در زندگی کاری چه چیزهایی رو مد نظر دارند مثلا فردی در انتخاب شغل نزدیک بودن محل کار به محل زندگی براش اولویت است بنابراین انتخاب شغل در شهری ذیگر برای این فرد اصلا مناسب و درست نیست .

به کارگیری تجربه

تجربه نیز یکی از ویژگی هایی مد نظر گزفته میشود  که باید برای انتخاب هر شغلی ازش استفاده کرد.

برای این کار لازم است با دیگران مشورت کنیم و از آنها بپرسیم که شغل مورد نظر چه خوبی ها و چه چالش هایی دارد و سعی کنید با بیش از ۱۰ نفر مشورت کنید و  پیچ و خم های این کار را بشناسید  . از جهت دیگر باید در انتخاب شغل به تجربه ی خودتان هم دقت کرده و اگر در شغلی چندین سال سابقه دارید در همان شغل به فعالیت بپردازید .

داشتن تخصص

داشتن تخصص را به هیچ عنوان نمی شود نادیده گرفت .  سعی کنید در کاری به فعالیت بپردازین که تخصص بیشتری در آن دارید و یا میدانید اگر در این کار فعالیت کنید بدست آوردن مهارت ها و تخصص برای شما راحت تر است  .

نتیجه گیری 

در این مقاله سعی شد تا مهم ترین معیارهای انتخاب شغل را برای شما عزیزان شرح دهیم . موارد مهم دیگری هست که شاید به آنها اشاره نکرده باشیم.

بنابراین در انتهابگوییم که به هیچ  عنوان اجازه ندهید اطرافیان ، فشارهای زندگی و عوامل بیرونی شما را از شغلی که درخور و شایسته شماست دور کند . نظرات خودتون رو از طریق کامنت در میان بگذارید. موفق و پیروز باشید .

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

درگاه پرداخت چیست ؟

درگاه پرداخت ❤️

درگاه های پرداخت به دو نوع عمومی و اختصاصی دسته بندی میشن . درگاه عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام مدیر سایت لاین استور رو دنبال کنید