❤️ مزایای بازایابی پیامکی برای کسب و کارها

مزایای بازایابی پیامکی برای کسب و کارها

مزایای بازایابی پیامکی برای کسب و کارها

بازاریابی پیامکی یعنی ارسال کمپین های تبلیغاتی یا پیام های معاملاتی برای اهداف بازاریابی با استفاده از پیام های متنی (پیام کوتاه) است. این پیام ها بیشتر به منظور برقراری ارتباط پیشنهادات، به روزرسانی ها و هشدارهای حساس به زمان به افرادی است که با دریافت این پیام ها از تجارت شما موافقت کرده اند.

با وابستگی بیشتر مردم به تلفن هایشان، پیامک ها مستقیم ترین خط تماس می شوند. این امر باعث شده است که مزایای بازایابی پیامکی برای کسب و کارها یا اس ام اس مارکتینگ به یکی از موثرترین اشکال برقراری ارتباط با مشتری، در صورت انجام صحیح آن تبدیل شود.

پیام متنی یک خط ارتباطی بسیار موثر و مستقیم با مشتری است. اما، قوانین زیادی وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی استراتژی بازاریابی پیامکی خود در نظر بگیرید. اولین و مهمترین آنها دریافت مجوز از مخاطبین برای ارسال پیام کوتاه به آنها است. پیام کوتاه سرعت بسیار بالایی دارد، اما اگر به افرادی که آنها را نمی خواهند پیام ارسال می کنید به شما کمک نمی کند.

مزایای بازایابی پیامکی برای کسب و کارها
مزایای بازاریابی پیامکی و کاربرد آن

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی شروع کسب و کار اینترنتی را حتما مطالعه کنید.

مراقب زمان پیام های خود باشید.

برخلاف ایمیل که فقط چند بار در روز چک می شود (حداکثر)، افراد تقریباً بلافاصله پیام های متنی را باز می کنند. این برای پیام های فوری بسیار مناسب است، اما شما نمی خواهید با ایجاد مزاحمت در تماس ها در ساعات فرد روز، از این قدرت سو استفاده کنید.

بعضی از کشورها حتی قوانینی راجع به زمان ارسال پیامک متنی بازاریابی دارند (به عنوان مثال در فرانسه مجاز به بازاریابی پیامکی در روزهای یکشنبه، تعطیلات یا هر زمان بعد از ساعت ۱۰ شب نیستند).

نام شرکت خود را در پیام های خود وارد کنید.

هنگام ارسال پیامک های انبوه، اکثر ارائه دهندگان آنها را از طریق کد کوتاه ارسال می کنند، این بدان معناست که مخاطبین شما نمی دانند از طرف شما ارسال می شود. به همین دلیل است که شما باید ابتدا به مخاطبین خود اطلاع دهید که چه کسی پیام را ارسال می کند.

زیبایی دیجیتال مارکتینگ این است که کانال های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای تعامل با مشتریان خود استفاده کنید. همه این کانالها بهم پیوسته و یک سیستم ارتباطی بازاریابی ایجاد می کنند که شما را قادر می سازد با مشتری ارتباط برقرار کنید.

پیام کوتاه و بازاریابی از طریق ایمیل دو کانال هستند که بسیار مکمل یکدیگر هستند. می توانید از طریق هر دو کانال کمپین ایجاد کنید، از طریق ایمیل برای درج اطلاعات دقیق تر و از طریق پیام کوتاه برای برقراری ارتباط با اطلاعات حساس تر به زمان استفاده کنید.

چرا بازاریابی پیامکی موثر است؟

پیام کوتاه به دلایل مختلف یکی از کانال های بازاریابی بسیار مفیدی است که در اختیار شماست:

فراگیر شدن تلفن های هوشمند: با داشتن گوش های هوشمند توسط جمعیت زیادی از افراد جامعه، پیامک راهی عالی برای دستیابی مستقیم آنها به مشتریان است. با درج لینکی در متن پیامک، می توانید به صورت آنلاین با مخاطبان خود تعامل برقرار کنید.

حلقه بازاریابی از طریق ایمیل را می بندد: اگرچه بازاریابی از طریق ایمیل و پیام کوتاه در اجرای استراتژی شباهت های زیادی دارند، اما در بهترین شکل همزمان عمل می کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، شما می توانید از پیام کوتاه برای ارسال اعلان های فوری استفاده کنید، در حالی که ایمیل حاوی محتوای طولانی تر است.

نرخ درگیری بالا: نرخ تعامل پیامکی در مقایسه با ایمیل نجومی است زیرا ۹۰٪ پیامک در طی ۳ دقیقه بعد از دریافت آن خوانده می شوند. این باعث می شود پیامک در ارائه اطلاعات مهم با درصد موفقیت بالا بسیار مفید باشد.

عالی برای بازارهای نوظهور: اگر تجارت شما سعی دارد در مکان هایی فعالیت کند که اینترنت گران است و wi-fi کمتر در دسترس است، پیام کوتاه کانال بسیار بهتری برای برقراری ارتباط با مخاطبان است.

اهمیت بازاریابی پیامکی
کاربرد بازاریابی پیامکی

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی مشاور تبلیغات اینترنتی را حتما مطالعه کنید.

بازاریابی پیامکی چگونه کار می کند؟

پیام های بازاریابی پیامکی برخلاف شماره تلفن های کامل از “کدهای کوتاه” ارسال می شوند. این کدهای کوتاه معمولاً ۵-۶ رقمی هستند و می توانند با یک فرستنده در ارتباط باشند یا در چندین فرستنده به اشتراک گذاشته شوند.

استفاده از بازاریابی پیامکی برای هر شرکتی مزایای بسیاری دارد. بسیاری از مشاغل هنوز از این موارد کم استفاده و یا آن را نادیده گرفته شده اند.

دو نوع پیام وجود دارد که می توانید با بازاریابی پیامکی ارسال کنید:

کمپین ها: کمپین پیام های متنی انبوه “یک به یک” کلاسیک هستند. آنها معمولاً برای برقراری ارتباط تبلیغاتی (کوپن، فروش و غیره) یا اطلاعات عمومی (جزئیات رویداد، به روزرسانی ها، هشدارهای هواشناسی و غیره) استفاده می شوند.

معاملات: پیام های معاملاتی پیام های “یک به یک” هستند که توسط یک رویداد یا رفتار خاص ایجاد می شوند. نمونه ای از این موارد تأیید سفارش یا اعلان حمل و نقل برای خرید تجارت الکترونیکی است. این پیام ها اطلاعات مربوط و به موقع را به فرد منتقل می کنند.

جهت دریافت خدمات بازایابی پیامکی، می توانید با کارشناسان مجموعه لاین استور تماس بگیرید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

یکی از امکانات ویژه کسب درآمد استفاده از نرم افزار های ارتباط با مشتریان تحت وب با نام سامانه پیامک اطلاع رسانی است. پیشنهاد ما استفاده از سامانه اطلاع رسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان لاین استور است. این سامانه را می توانید به صورت رایگان از سایت لاین استور دریافت کنید، 

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

  • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره