❤️ مشاوره برندینگ در کسب و کار

مشاوره برندینگ در کسب و کار

برندینگ چیست؟

مشاوره برندینگ یکی از ملزومات تمام کسب و کارها و استفاده از فرصت، استعداد ها و توانایی ها برای بیان صریح این مطلب است که چرا افراد در میان انبوه برندهای موجود در بازار باید یک برند را انتخاب نمایند؟! سپنتا بر آن معتقد است که چگونگی درک اولیه و دریافت یک برند توسط مخاطب (مصرف کننده) فارغ از محصول و نوع خدمت تاثیر بسیاری در مطرح شدن و موفقیت برند دارد.

در برندینگ از سه عنصر جهت دهی، اطمینان و ایجاد وابستگی تشکیل می شود که طی آن درجهت دهی به مصرف کنندگان کمک میکند تا از بین گزینه های بیشمار، گزینه در دسترس را انتخاب نمایند و پس از ایجاد اطمینان شکل گرفته توسط القا کیفیت حقیقی محصول یا خدمت، مشتریان و مصرف کنندگان را با استفاده از شکل گیری تداعی های مشخص به برند وابسته کند.

مشاوره برندینگ در کسب و کار

مشاور برندینگ در واقع دست شما را گرفته و مانند کودکی نو پا به شما می آموزد که از اولین قدم برای برندینگ چه کارهایی باید انجام دهید و شما را تا تحلیل داده های به دست آمده از کمپین های تبلیغاتی و نتیجه تنها نمی گذارد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا حتما باید از ابتدا به مشاوره برندینگ روی بیاوریم یا اگر در حین کسب و کار هم متوجه اشکالی در اجرایی سازی کمپین های تبلیغاتی و دیگر فعالیت های مرتبط با برندینگ شدیم می توانیم از خدمات تیم مشاوره برندینگ استفاده کنیم؟

البته که بهتر است از ابتدا یک تیم تخصصی مشاوره بردینگ را در کنار کسب و کارتان داشته باشید اما در صورتی که پس از انجام برندینگ و در نیمه های راه متوجه اشتباهات خود در این پروسه شده اید می توانید به شرکت های خدمات مشاوره برندینگ مراجعه کرده و پس از انجام مذاکرات لازم با یک تیم حرفه ای همکاری خود را آغاز کنید.

مشاوره برندینگ در کسب و کار
مشاوره برندینگ در کسب و کارها

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی ریبرندینگ و اهمیت آن را حتما مطالعه کنید.

مزایای استفاده از مشاوره برندینگ در کسب و کار

 • کمک به وفادار سازی مشتریان
 • اعتماد سازی میان برند و مشتری
 • کمک به سود آوری سازمان
 • ایجاد تمایز در برند برای جذب مخاطب

انواع مشاوره برندینگ 

مشاوره برندینگ در دو حوزه داخلی و خارجی انجام می شود. همان طور که گفته شد مشاور برندینگ خارجی ایجاد برند، تصویر سازی برند، خلق هویت برند، کمپین های تبلیغاتی برند و … را شامل می شود

اما مشاوره برندینگ داخلی چیست؟

آیا تا کنون نام مشاوره برندینگ داخلی به گوشتان خورده است؟ بله درست حدس زدید در مشاوره برندینگ داخلی سازمان هر آن چه هست مربوط به کارکنان سازمانی است. اما چگونه می توان مشاوره برندینگ داخلی انجام داد؟

برای آشنایی با مشاور برندینگ داخلی سازمان ابتدا لازم است با مفهوم برندینگ داخلی آشنا شویم! آیا مشاوره برندینگ داخلی مهم تر از برندینگ خارجی است؟

خیر! مفهوم برندینگ داخلی با برندینگ خارجی در هم تنیده شده و مفاهیم بی ربطی نیستند. در برندینگ داخلی هدف آماده سازی کارکنان در جهت عمل در راستای وفاداری به تعهدات برند است.

مشاوره برندینگ در کسب و کار داخلی سازمان به مدیریت کمک می کند تا با ایجاد احساس ارزشمندی و رضایت در کارکنان، آنان را مقید به عمل کردن به تعهدات برند کند. در برندینگ داخلی ابتدا باید مشتریان به قول هایی که برند به مشتریان می دهد، اعتماد و باور داشته باشند در غیر این صورت هر چقدر هم که از مشاور برندینگ حرفه ای کمک بگیرید، نمی توانید نتیجه تلاش های خود را در رفتار مشتری ملاحظه کنید. بنابراین می توان گفت یکی از اصول توسعه پایدار برند در بازار، استفاده از مشاوره برندینگ داخلی است.

چرا مشاوره برندینگ اهمیت دارد؟

در دنیای امروز تعداد برندها و رقابت کسب و کارها افزایش یافته است. همچنین موانع موفقیت کسب و کارها روز به روز بیشتر می شوند و لزوم مشاوره برندینگ بیش از پیش احساس می شود. مدیران سازمان ها پیوسته در تلاشند تا کسب و کاری سالم و سودآور داشته باشند و به همین علت به دنبال کشف راه های اثرگذار بر خرید مصرف کننده هستند.

وظایف مشاور برندینگ در سازمان چیست؟

 • پیاده سازی ایده های جدید در زمینه برندسازی و تبلیغات
 • همراستا سازی کارمندان سازمان با اهداف تبلیغاتی و برندسازی سازمان
 • تفکر خلاق و خلق راه حل های نوآورانه
 • طراحی محتوای مذاکرات با توجه به اهداف برندینگ سازمانی
 • برنامه ریزی هوشمندانه
 • اموزش پرسنل

مشاوره برندینگ و تبلیغات

مشاوره برندینگ یکی از نیازهای ضروری کسب و کارها و سازمان های چابک و پیشرو از دیرباز تا کنون بوده است. تجربه و تخصص مشاور برندینگ سازمان شما و میزان تسلط او به اصول برندینگ، هدفگذاری تبلیغات، بودجه بندی و ارزیابی اثربخشی تبلیغات در موفقیت شما در بازار پر رقابت تبلیغات و برندینگ موثر خواهد بود.

مشاوره برندینگ و تبلیغات را جدی بگیرید!

دریافت مشاوره برندینگ و مراجعه به مشاور تبلیغات در اکثر کسب و کارها نادیده گرفته می شود. مشاور تبلیغات با درک و تحلیل عمیق بحران و طرح درست و منطقی راه حل، شما را در آسان تر، ارزان تر و سریع تر رسیدن به اهداف یاری می رساند.

خدمات مشاوره برندینگ و تبلیغات شامل چیست؟

خدمات مشاوره برندینگ شامل هدف گذاری تبلیغاتی، بودجه بندی تبلیغات، طراحی کمپین، ارزیابی تبلیغات و انتخاب کانال تبلیغاتی می شود. اگر میخواهید به صورت هدفمند و منظم در کسب و کار و شهرت برند تجاری خود موفق باشید با مشاور برندینگ خبره مشورت نمایید.

مشاوره برندینگ و تبلیغات
اهمیت مشاوره برندینگ و تبلیغات

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی اهمیت برند برای کسب و کار را حتما مطالعه کنید.

خدمات مشاوره برندینگ

 • نام گذاری برند

نام برند مهــم‌ترین عوامل یادآوری کسب‌وکار در ذهن مخاطبان است. یک نام به ‌یاد ماندنی، تأثیرگـذار و موفق انتخاب کنید. مشاور برندینگ می تواند در انتخاب نام تجاری مناسب فضای کسب و کار، شما را راهنمایی کند.

 • طراحی هویت بصری برند

هویت بصری برند شما می تواند یادآوری نام تجاری شما را برای مشتریان آسان تر کند. طراحی هویت بصری هر برند از مجموعه کارهای تخصصی است که معمولا صاحبان کسب و کار توانایی و تخصصی کافی در این زمینه ندارند. لذا پیشنهاد می شود از خدمات مشاوره برندینگ معتبر راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

 • طراحی شخصیت برند

شخصیت هر برند مجموعه رفتارها و اقداماتی است که کسب و کارها برای برقراری ارتباط با دیگران انجام می دهند.

 • طراحی حس برند

حس برند نقش مهمی در ایجاد وفاداری مشتریان ایفا می کند. برندهایی که به طراحی حس برند خود اهمیت می دهند به طور خاصی از رقبای خود قوی تر هستند. حس برند یکی از پارامترهای مهم و اساسی در جذب و حفظ مشتریان است که باید در جلسات همفکری مدیران و صاحبان کسب و کار با مشاور برندینگ سازمانی طراحی و پیاده سازی شود.

 • طراحی استراتژی

داشتن استراتژی کسب و کار لازمه موفقیت است. برای پشتیبانی از نام تجاری تان به تدوین استراتژی های ناب بپردازید.

 • طراحی ادبیات برند

ادبیات برند بایدها و نبایدهای برند و چگونگی ارتباط با مخاطبان را تعریف می کند. حضور مشاور برندینگ در کنار کسب و کارها می تواند هزینه های ناشی از طراحی و اجرای اشتباه در فرآیند برندسازی را به حداقل رساند.

بهترین مشاور برندینگ چه کسی است؟

انتخاب مشاور برندینگ شخصی یا سازمانی بستگی به میزان استفاده، نقش و اعتبار شخص مشاور دارد. در ادامه فهرستی از ویژگی های یک مشاور برندینگ خوب را برای شما بازگو می کنیم:

 • ایده های جذاب برای نام برند داشته باشد
 • در انتخاب و پیش طراحی لوگو تخصص لازم را داشته باشد
 • بتواند میزان رضایت مشتریان از برند را کسب نماید
 • به منظور بهبود جایگاه برند استراتژی مناسب طراحی نماید
 • به روش های تحقیق در مورد جایگاه برند آشنا باشد
 • توانایی خلق تمایز در محصولات را داشته باشد

سخن آخر

در این که مشاوره برندسازی کاملا براساس علم  و هنر روز کار می‌کند هیچ شکی نیست. اما یک مشاور برند باید بتواند تعامل سازنده‌ای با بازار‌های جهانی به دست آورد.

در ساخت یک برند موفق باید مجموعه کارهایی را هرچه دقیق‌تر انجام دهید تا به موفقیت دلخواه خود برسید. شاید مهمترین اصل آن ایجاد یک هدف بلند مدت و چشم‌انداز مهم برای تشکیلات خود است. پس از آن باید دقت کنید که معمولا به تنهایی نمی‌توانید در این کار حساس موفق شوید.

اگر شما هم می خواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و برای شروع مردد هستید می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبان در ارتباط باشید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

یکی از امکانات ویژه کسب درآمد استفاده از نرم افزار های ارتباط با مشتریان تحت وب با نام سامانه پیامک اطلاع رسانی است. پیشنهاد ما استفاده از سامانه اطلاع رسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان لاین استور است. این سامانه را می توانید به صورت رایگان از سایت لاین استور دریافت کنید، 

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

 • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره