❤️ مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار CRM پلتفرمی است که به کسب و کار اجازه می ‎دهد تا بتواند به سادگی، تمامی ارتباطات خود را با مشتریان بالقوه، احتمالی و موجود، مدیریت نماید. در این مقاله، نشان خواهیم داد که یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM چگونه به شما کمک می ‎کند تا تعاملات جاری کسب و کارتان را به نفع هر دو طرف، یعنی خود و مشتریان‎تان مدیریت نمایید.

در ادامه شما را به تماشای ویدئو مهندس درویش زاده در رابطه با مدیریت ارتباط با مشتری دعوت می کنیم.

مدیریت ارتباط با مشتری

مزایای استفاده از نرم افزار CRM

خدمات مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) عبارت از یک پلتفرم نرم افزاری واحد است که به کسب و کار کمک می ‎کند تا ارتباطات خود را با مشتریان موجود و بالقوه، بهبود بخشیده و بر آن‎ ها نظارت داشته باشد.

این نرم افزار کمک می کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنند

از آن جا که رابط کاربری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM تفاوت اندکی با یکدیگر دارند، لازم است توجه داشته باشید که پروفایل‎ های مشتریان، یکی از عناصر اصلی این نرم افزارها به شمار می‎ روند. پروفایل مشتری، یک پایگاه اطلاعاتی مشتمل بر تعاملات اوست که تاریخچه‎ هر یک از مشتریان را در مجموعه ‎ای طبقه بندی می ‎کند. به این ترتیب، این امکان فراهم می ‎شود تا کارمندان مربوطه بتوانند تاریخچه‎ خدمات، شکایات و اطلاعات مرتبط با جمعیت شناسی مشتریان را در اسرع وقت مرور نمایند.

مدیریت ارتباط با مشتری
ویژگی مدیریت ارتباط با مشتری

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی مشاور تبلیغات اینترنتی را حتما مطالعه کنید.

مشارکت و همکاری تیم خدمات مشتریان را افزایش می دهد

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM به شما کمک خواهد کرد تا ارتباطات تیمی و توانایی مشارکت داخلی اعضاء را تقویت نمائید. وجود قابلیت ‎هایی از قبیل، میزبانی فایل و اسناد مشارکتی به متصدیان خدمات این امکان را می دهد تا بتوانند از حساب CRM خود برای دسترسی، اظهار نظر، یا ارائه‎ پیام بر روی گزارش‎ها و ویدیوها استفاده کنند. سپس، تمامی موارد یاد شده را می‎توان به اَشکال مختلفی دانلود یا ارسال نمود. 

باعث کمتر شدن هزینه های درون سازمان می شود

هزینه‎ خدمات اغلب نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM بر اساس هر کاربر در هر ماه محاسبه می ‎گردد.  برخی از مدل‎ های ساده‎ خدماتی نیز وجود دارند که از این هم کم هزینه ‎تر هستند.  نرم افزارهای CRM دارای مزایایی بسیار گسترده بوده و تمام جنبه‎ های یک کسب و کار مشتری مدار را پوشش می ‎دهند. 

به انتخاب در تصمیم گیری های بهتر کمک می کند

یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM خوب، به شکلی طراحی شده که نه تنها اطلاعات جامعی را در پروفایل‎ های مفیدی گرد آوری می ‎نماید، بلکه شرایطی را مهیا می ‎کند تا کارمندان بخش خدمات بتوانند برای گام بعدی تصمیم گیری نمایند. 

استفاده از هوش مصنوعی، ویژگی دیگری است که به طور معمول، در یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM امروزی وجود دارد. این یکی از انواع هوش مصنوعی است که می ‎تواند در تمام واحدها و ماژول‎ های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری Salesforce لایه بندی شده و به صورت مستقیم با متصدی بخش، گفتگو نموده و به این طریق، در صورت لزوم، دیدگاه‎ های مبتنی بر اطلاعات را در دسترس او  قرار دهد.

ارتباطات داخل سازمان را سرعت می بخشد

اغلب نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM گام را از این هم فراتر نهاده و برای ایجاد مشارکت بیشتر در بین کارکنان، یک شبکه‎ اجتماعی کاملاً داخلی ارائه می ‎دهند که متصدیان خدمات با استفاده از آن بتوانند نظرات و راه‎کارهای خود را با روش‎ های گوناگون و متنوعی ارسال نمایند. به علاوه، این شبکه به کارمندان کمک می ‎کند تا در اسرع وقت با همکاران مورد نظر خود و یا با تیم ‎های مورد نظر مشتریان، تماس حاصل کنند.

باعث جذب مشتری بیشتر می شود

رابط کاربری CRM به شما کمک می‎ کند تا به مشتریان احتمالی، در هر کجا که باشند، دسترسی داشته باشید و یکی از راه های جذب مشتری جدید می باشد. برنامه‎ پاسخگویی خودکار بازاریابی می ‎تواند به شکلی تنظیم گردد که به مجرد اظهار نظر مشتریان احتمالی در وب سایت شما، بازخورد مناسب را به آن‎ ها ارائه دهد.

باعث جذب مشتری بیشتر می شود
مدیریت ارتباط با مشتری باعث جذب مشتری می شود

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی مشاوره کسب و کار اینترنتی را حتما مطالعه کنید.

روند حفظ مشتریان را بهبود می بخشد

 نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) که بر فروش تمرکز دارند، موجب جذب مشتری جدید خواهند شد. از طرف دیگر، انواع دیگری از این نرم افزارها که بر ارائه‎ خدمات متمرکز هستند به شما کمک خواهند کرد تا مشتریان موجود خود را حفظ کنید.

سخن آخر

در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، با جمع آوری اطلاعات کامل مشتریان در یک پایگاه داده، امکان طبقه‌بندی مشتریان را بر اساس راهبردها و معیارهای سازمان فراهم می سازد، که این می‌تواند در رسیدن به هدف مدیریت ارتباط با مشتری یعنی حذف، کاهش و عدم ترغیب مشتریان غیر سودآور را تسهیل کند.

اگر فرصت کافی برای استفاده از نرم افزارهای پیچیده و سنگین CRM را ندارید، پیشنهاد می کنیم از نرم افزارهای ارتباط با مشتریان تحت وب با نام سامانه پیامک اطلاع رسانی و پیامک استفاده کنید.

پیشنهاد استفاده از سامانه اطلاع رسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان لاین استور است. این سامانه را می توانید به صورت رایگان از سایت لاین استور دریافت کنید.

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

اگر شما هم می خواهید در رابطه با جذب مشتری بیشتر بدانید نیاز به مشاوره دارید تا در این راستا شما را راهنمایی کند، در این رابطه می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبان در ارتباط باشید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

  • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره