❤️ افزایش ایمپرشن اینستاگرام

افزایش ایمپرشن اینستاگرام

impression در اینستاگرام به چه معناست؟ معنی reach در اینستاگرام چیست؟ ایمپرشن! واژه ای عجیب و غریب که ممکن است آن را در مورد بسترهای مختلفی شنیده باشید.

افزایش ایمپرشن اینستاگرام همواره جزو متریک هایی است که فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ دائما به دنبال آن بوده، هستند و خواهند بود! ممکن نیست ادمین یک پیج حرفه ای در اینستاگرام باشید و اعداد ایمپرشن برایتان مهم نباشد.

ایمپرشن چیست و چرا افزایش impression در اینستاگرام مهم است؟

 ایمپرشن (Impression) از واژه هایی مانند بازدید و ویو (View) نیز استفاده می شود، در نتیجه می توان نتیجه گرفت هدف از “افزایش ایمپرشن”، افزایش تعداد بازدیدهای یک محتواست.

حال اینکه این محتوا می تواند در بسترهای مختلفی نشر شده باشد. در این مقاله منظور از افزایش impression، افزایش تعداد بازدیدهای پست های اینستاگرامی است.

ایمپرشن در اینستاگرام به این معنی است که یک پست یا تبلیغ در این سرویس، چند بار در صفحه نمایش افراد ظاهر شده است.

معنی ریچ در اینستاگرام

با اینکه ریچ و ایمپرشن اینستاگرام، هر دو از مفهوم “بازدید” گرفته می شوند اما در شیوه اندازه گیری و آنالیز کاملا متفاوت اند و هر دو آن ها معیارهای بسیار مهمی در اندازه گیری کیفیت تبلیغات و محتوای پست ها هستند.

با توجه به اینکه در محاسبه ریچ اکانت های تکراری محاسبه نمی شوند، عدد ریچ به شما کمک می کند تا بدانید چند نفر از کاربران به محتوای شما دسترسی پیدا کرده اند (همانطور که از معنی کلمه reach به معنی “دسترسی داشتن” مشخص است).

 در واقع عدد ریچ بیشتر به کمیت می پردازد و تعداد اکانت های منحصر بفردی که به محتوای شما دسترسی پیدا کرده اند را مشخص می کند.

اما در ایمپرشن تمرکز بر روی تاثیرگذاری و کیفیت محتواهاست و افزایش ایمپرشن اینستاگرام به این معناست که احتمالا کاربران به تبلیغات یا پست شما برگشته اند.

افزایش ایمپرشن اینستاگرام
افزایش ایمپرشن اینستاگرام و کاربرد آن

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی ریبرندینگ و اهمیت آن را حتما مطالعه کنید.

تفاوت ریچ و ایمپرشن اینستاگرام نسبت به یکدیگر

همانطور که احتمالا تا به اینجای مطلب متوجه شده اید، عدد ایمپرشن همواره از عدد ریچ بیشتر است و هر چقدر اختلاف میزان ریچ و ایمپرشن یک پست یا تبلیغ در اینستاگرام بیشتر باشد، تعامل مخاطبان و جذابیت محتوا برای آن ها بیشتر بوده است چرا که بیش از یک مرتبه از آن پست یا تبلیغ بازدید کرده اند؛ در نتیجه یکی از سیگنال های افزایش تعامل در اینستاگرام، افزایش ایمپرشن های یک پست یا محتوا خواهد بود.

۹ تکنیک کارساز برای افزایش ایمپرشن اینستاگرام

در نهایت با به کار بردن این ۹ تکنیک می توانید محتواهای خود را در دیدرس کاربران قرار دهید و میزان ایمپرشن پست های اینستاگرام را بالا ببرید:

۱٫ محتوای با کیفیت تولید کنید

تولید محتوای با کیفیت باعث برندسازی و ذهنیت مثبت کاربران خواهدشد. کاربرانی که نسبت به برند و بیزینس شما ذهنیت مثبتی داشته باشند، می توانند تبدیل به مخاطبان وفادار برند شوند و مخاطبان وفادار برای شما افزایش ایمپرشن رایگان را به همراه خواهند داشت. شما می توانید از طریق لینک با انواع روش های تولید محتوا آشنا شوید.

۲٫ محتوای سبز تولید کنید

تولید محتواهای سبز، باعث می شود کاربران همیشه به محتوای شما احتیاج داشته باشند، آن را سیو کنند و در نتیجه به آن برگردند.

۳٫ از هشتگ ها غافل نشوید

همانطور که دیدید، یکی از راه های دریافت ایمپرشن در اینستاگرام از طریق هشتگ هاست، بنابراین توصیه می شود از هشتگ های مناسب و پربازدید استفاده کنید. به کار بردن ابزارهای تولید هشتگ اینستاگرام می تواند در این مسیر به شما کمک کند.

۴٫ از تگ لوکیشین در پست هایتان استفاده کنید

استفاده از تگ لوکیشین در پست هایتان باعث می شود افراد از طریق سرچ یک لوکیشین خاص، به پست شما برسند و آن را در صفحه نمایششان مشاهده کنند.

۵٫ از طریق استوری از فالوورهایتان بخواهید محتواهای جدیدتان را ببینند

اگر تعداد بازدید پست هایتان کم شده است، می توانید بعد از انتشار پست از طریق استوری به فالوورهایتان اعلام کنید که محتوای جدید منتشر کرده اید و از آن ها بخواهید که از محتواهایتان دیدن کنند.

۶٫ در دیگر شبکه های اجتماعی محتواهای اینستاگرامتان را ترویج دهید 

اگر در دیگر شبکه های اجتماعی مانند لینکدین یا توییتر نیز فعالیت دارید، می توانید با درخواست از مخاطبانتان در این پلتفرم ها به افزایش ریچ و ایمپرشن اکانت اینستاگرامتان کمک کنید.

اهمیت شبکه های اجتماعی
اهمیت شبکه های اجتماعی و مزایای آن

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی کسب درآمد از وبلاگ نویسی را حتما مطالعه کنید.

۷٫ با گرفتن تعامل از کاربران، پست هایتان را به اکسپلور و فید منتقل کنید

همانطور که می دانید تعامل و انگیجمت کاربران در الگوریتم اینستاگرام حرف اول را میزند؛ بنابراین با گرفتن تعامل از کاربران خواهید توانست به فید فالوورها و اکسپلور برای غیر فالوورهایتان راه پیدا کنید و بازدید پست هایتان را بالا ببرید.

۸٫ از کاربران بخواهید محتواهایتان را سیو و بازنشر کنند

سیو کردن و بازنشر پست ها از روش های مستقیم برای دریافت ایمپرشن بیشتر در اینستاگرام است و درخواست از کاربران برای انجام این دو عمل می تواند در بالا بردن میزان بازدید پست هایتان تاثیرگذار باشد.

۹٫ تحلیل محتواهایی که ایمپرشن های بالایی دارند

پست و محتواهایی که در گرفتن تعامل و ایمپرشن از کاربران موفق بوده اند را تحلیل کنید تا بتوانید در راستای علاقه مندی و سلیقه مخاطبان جامعه هدفتان محتوا تولید کنید.

سخن آخر

اینستاگرام! پلتفرمی که حکم جام مقدس را در بین بازاریابان، دیجیتال مارکترها و کسب و کارهای کوچک و متوسط دارد. این سرویس با حدود ۱٫۱۶ میلیارد کاربر فعال در دنیا و حدود ۵۰ کاربر فعال در ایران، به یک بستر فوق طلایی برای بازاریابان تبدیل شده است.

آشنایی با مفاهیم اولیه و پایه ای اینستاگرام و به کار گیری تریک های موفقیت در این سرویس مسیری است که هر فردی برای فعالیت در این بستر به آن نیاز دارد.

ایمپرشن، ریچ، انگیجمت و راه های بهبود هر یک از این فاکتورها می تواند به اندازه چندین مقاله حرف برای گفتن داشته باشد، اما من سعی کردم در این مطلب تمام موارد مورد نیاز اولیه در مورد افزایش ایمپرشن اینستاگرام و راه های دریافت رایگان آن در این پلتفرم را بیان کنم.

در نهایت اگر سوالی در مورد این موضوع برای شما بی پاسخ مانده است در قسمت نظرات مطرح کنید، تا تیم پشتیبان به شما پاسخ آن را بدهند. جهت مشاوره بیشتر و دریافت بازدید، ریچ، ایمپرشن و فالوور ایرانی می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبان در ارتباط باشید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

یکی از امکانات ویژه کسب درآمد استفاده از نرم افزار های ارتباط با مشتریان تحت وب با نام سامانه پیامک اطلاع رسانی است. پیشنهاد ما استفاده از سامانه اطلاع رسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان لاین استور است. این سامانه را می توانید به صورت رایگان از سایت لاین استور دریافت کنید، 

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

  • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره