❤️ کاربرد هشتگ در اینستاگرام

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

کاربرد هشتگ در اینستاگرام را در این مقاله می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم شما می‌توانید متناسب با محتوای استوری هایتان هشتگ های مرتبطی را در استوری خود قرار دهید. در صورتی که فردی هشتگ مرتبطی را با استوری های شما فالو کرده باشد، استوری جداگانه ای در صفحه ی هوم آن فرد نمایان می‌شود.

هشتگ، ابزاری است که این روز ها در شبکه های اجتماعی از آن استفاده می شود. هشتگ، در واقع عبارت یا کلمه ای است که در کنار علامت مربع یا Pound Sign (#) می آید. هشتگ ها بطور کلی کلماتی هستند که نتیجه ی جستجو را بهینه می‌کنند. این بهینه سازی سبب می‌شود کاربران آنچه را که به دنبالش هستند، سریع تر و آسان تر پیدا کنند.

از طرفی کاربران با استفاده از هشتگ های مرتبط در پست ها و استوری های خود، امکان دیده شدن محتوای پیج خود را در اکسپلور بیشتر کنند. اگر از ابزار آنالیز اینستاگرام یعنی Insights استفاده کرده باشید، بر اساس آمار داده شده توسط این ابزار به تاثیر و اهمیت هشتگ ها در دیده شدن پست ها و استوری ها پی خواهید برد.

در ادامه شما را به تماشای ویدئو مهندس درویش زاده در رابطه با کاربرد هشتگ در اینستاگرام دعوت می کنیم.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

استفاده از هشتگ بعد از کپشن

بهترین جایی که می‌توانید در آن از هشتگ استفاده کنید، زیر پست‌ها و بعد از کپشن نویسی در اینستاگرام است. کافی است بعد از نوشتن کپشن برای پست خود، هشتگ یا هشتگ‌های دلخواه را زیر آن قرار دهید. اما چگونه زیر پست‌ها هشتگ بگذاریم؟

 1. هشتگ را بلافاصله بعد از کپشن بنویسید و آن را به متن بچسبانید.
 2. بین متن و هشتگ فاصله بگذارید.
چگونه از هشتگ در اینستاگرام استفاده کنیم؟
چگونه از هشتگ در اینستاگرام استفاده کنیم؟

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی متخصصین تبلیغات در فضای مجازی را حتما مطالعه کنید.

استفاده از هشتگ در کامنت اول

در این روش به جای این که هشتگ‌های خود را زیر پست‌ها قرار دهید، آن‌ها را در کامنت اول می‌نویسید. یکی از مزیت‌هایی که این روش استفاده از هشتگ‌ها دارد این است که پست شما بدون هشتگ بسیار ترو تمیز به نظر می‌رسد و بیشتر مورد پست کاربران قرار می‌گیرد.

ضمن این که به این ترتیب می‌توانید از هر ۳۰ هشتگ مجاز خود استفاده کنید بدون این که پست خیلی شلوغی داشته باشید. همچنین قادر خواهید بود آن‌ها را مخفی کنید و این یکی از بهترین مزیت‌های هشتگ گذاری در اینستاگرام در کامنت اول است.

 استفاده از هشتگ‌‌ها در استوری

البته عمر مفید این هشتگ ۲۴ ساعت بیشتر نخواهد بود. اما به هر حال برای بهتر دیده شدن پیج به شما کمک خواهد کرد.

استفاده از هشتگ در بیو

بیشتر پیج‌های بیزینسی از این روش استفاده می‌کنند. یعنی خاص‌ترین هشتگی که معرف برند آن‌هاست را در بایو پیج قرار می‌دهند.

تاثیر هشتگ در اینستاگرام

هشتگ ها در میزان دیده شدن پست شما تاثیر زیادی دارند. اما استفاده از هشتگ در پست های اینستاگرام مستلزم شرایط خاصی است که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

 • هشتگ ها حتما باید با محتوای شما مرتبط باشند.
 • یک هشتگ نامرتبط کافی است تا هرچه رشته کرده بودید پنبه شود.
 • هشتگ های هر پست نمی‌تواند بیش از ۳۰ عدد باشد.
 • هشتگ ها باید به نسبت بالایی شبیه آن کلماتی باشند که کاربران در اکسپلور اینستا سرچ می‌کنند.
 • هرچه کلمه ی استفاده شده ساده تر و کوتاه تر باشد، احتمال اینکه در آن هشتگ بخصوص بالا بیایید بیشتر است

انواع هشتگ در اینستاگرام

 • هشتگ توضیح : این نوع هشتگ ها، مرتبط با محتوای پست شده هستند. به عنوان مثال اگر پستی درباره حیات وحش نوشته اید، می توانید هشتگ #حیات_وحش را به عنوان هشتگ توضیح برای این محتوا استفاده کنید.
 • هشتگ برند : این نوع هشتگ، همانطور که از نامش پیداست، برای برند ها استفاده می شود. اگر در اینستاگرام یک پیج کاری دارید، می توانید هشتگی را برای برندتان ایجاد کنید. این هشتگ باید حاوی نام برند تان باشد و در تمام پست های شما استفاده شود. سعی کنید هشتگ برندتان هم ساده و هم خاص باشد.
 • هشتگ کمپین : هشتگ کمپین هم همان طور که از اسمش پیداست برای کمپین ها یا رویداد های خاصی استفاده می شود. این هشتگ ها در زمان خاصی ترند می شوند و یا زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و بعد از آن مدت به ندرت کسی از آن ها استفاده می کند. هشتگ کمپین می تواند برای هر رویدادی باشد. مثلا مسابقات اینستاگرامی و یا حتی کمپین های اعتراضی یا حمایتی.

شادوبن اینستاگرام چیست و راهکارهای خارج شدن از شادوبن

زمانی که شما قوانین استفاده از هشتگ در اینستاگرام را رعایت نکنید و از هشتگ های نامناسب و غیر مرتبط در پست تان استفاده کنید، اینستاگرام شما را جریمه می کند و پست های شما در هشتگ ها نمایش داده نمی شوند. به این عامل عدم نمایش پست های شما در هشتگ، شادوبن می گویند.

برای خارج شدن از شادوبن اینستاگرام، این کارهای را انجام دهید:

 1. ابتدا هشتگ های نامرتبط پست خود را پاک کنید.
 2. رمز ورود اکانت تان را تغییر دهید.
 3. چند روزی در پیج اینستاگرام تان فعالیت نکنید.
 4. اگر اکانت تان تجاری است، آن را به اکانت شخصی تغییر دهید و پس از مدتی اگه خواستید دوباره آن را تجاری کنید.
 5. از هشتگ های تکراری در پست های خود زیاد استفاده نکنید.
 6. بر هر پست بیش از حد مجاز هشتگ استفاده نکنید. تنها تعدادی هشتگ مرتبط کافی است.
 7. از ربات های افزایش لایک و فالوور استفاده نکنید.
 8. از هشتگ های ممنوع استفاده نکنید.
شادوبن اینستاگرام چیست
شادوبن اینستاگرام چیست و نحوه خروج از آن

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی مشاور تبلیغات مجازی را حتما مطالعه کنید.

برای یافتن هشتگ مناسب، چند راهکار وجود دارد:

 • از پیج رقبا استفاده کنید: شما می توانید پیج رقبای کاری تان را بررسی کنید و ببینید از چه هشتگ هایی استفاده می کنند، شما هم می توانید از آن هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید.
 • از پیج های پر طرفدار الگو بگیرید: پیج هایی که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند و محبوب هستند را بیابید. شما می توانید از هشتگ های آن پیج ها، برای پیج خودتان استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر زمینه کاری شما فروش غذای خانگی است، می توانید از هشتگ هایی که پیج رستوران ها یا فود بلاگرهای معروف استفاده می کنند، استفاده کنید.
 • هشتگ اختصاصی بسازید: ساختن هشتگ اختصاصی، از یک جهت اهمیت دارد؛ این که قبل از شما کسی از آن استفاده نکرده است. بنابراین اگر کاربران این هشتگ را سرچ کنند، فقط پست های شما برایشان نمایش داده می شود.
 • از هشتگ های ترند استفاده کنید: هشتگ های ترند را بیابید و از هرکدام شان که به زمینه کاری شما مرتبط است، استفاده کنید.

سخن آخر

یکی از مهمترین کاربرد هشتگ در اینستاگرام افزایش فالوور اینستارگرام شما است البته این موضوع به همراه فاکتورهای دیگر جزو فرایندهای زمان بر افزایش فالوور اینستاگرامی است اما راهکار سریعتر خرید فالوور اینستاگرام است. برای ثبت سفارش خرید ممبر فالوور می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبان در ارتباط باشید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

 • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره