❤️ ⭐️ ایمیل مارکتینگ چیست ؟

ایمیل مارگتینگ چیست ؟

ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیل ارسال پیام به مخاطبان برای جذب مشتریان و حفظ رابطه با مشتریان قدیمی است، محتوای این پیام ها شامل تخفیف ها، پشنهادات جذاب، تبلیغات و… است.

با استفاده از ایمیل مارکتینگ می توانید شروع به برندسازی، جلب رضایت مشتری، حفظ مشتری و ترغیب به خرید کنید در این روش بازاریابی به عنوان روش بازاریابی مستقیم شناخته می شود

شما با این روش می توانید کاربران را از کسب و کار خود آگاه کنید تا از خدمات و محصولات شما دیدن کنند. در این روش بصورت مستقیم و بدون هیچ واسطه ای می توانید با بازدید کننده ها و کاربران در ارتباط باشید مهم ترین مسئله نحوه بازاریابی است که نیازمند برنامه و رفتارهای استراتژیک است.

آموزش انجام ایمیل مارکتینگ

همانطور که شما هم آشنایی دارید می دانید بهترین پنل های ارسال پیام به روش الکترونیکی یاهو و گوگل هستند، کارایی هر دو مشابه و از گزینه های یکسان برخوردار هستند. در این روش آدرس شخص گیرنده و متن تبلیغات وارد می شود در انتها یک پیام رایگان برای مخاطبان ارسال می شود.

روش‌های مختلفی در زمینه ارسال ایمیل انبوه نیز وجود دارد که با یکدیگر متفاوت هستند. به طور کلی، بازاریابی ایمیلی را می‌توانیم ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی با استفاده از این پنل‌ها به تعداد زیادی از مخاطبان برای جلب توجه آنها تعریف کرد.

همه افراد می توانند از این ابزار برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنند البته این کار بسته به مهارت و توانایی شما است در این روش شما باید تسلط کافی را داشته باشید و بدانید از چه روشی و چگونه استفاده کنید.

ایمیل مارکتینگ
مزایای ایمیل مارکتینگ

مزایای ایمیل مارکتینگ

۱- نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

مدیران و افرادی که در هر زمینه ای هزینه می کنند می خواهند بدانند میزان بازگشت سرمایه به چه صورت است در همین راستا یکی از مزایای مهم در بازاریابی ایمیلی این است که بصورت درست انجام شود تا روشی موثر باشد ایمیل مارکتینگ روشی مقرون بصرفه است.

۲- اثر بخشی

به عنوان مثال اگر می خواهید یک فروش ویژه دو روزه داشته باشید کافی است ایمیل مورد نظر را برای مخاطبان خود ارسال کنید و اثرات آن را ببینید این روش بازاریابی می تواند حس محدودیت و عجله را در نظر مخاطبان القا کند.

۳- نشر محتوا

ایمیل به تنهایی می‌تواند یکی از بسترهای خوب نشر محتوا باشد. شما می‌توانید تمام یا بخشی از محتوای خود را در ایمیل ارسال برای مخاطبان‌تان بفرستید و آنها را بیش از پیش درگیر کنید.

۴- تحلیل رفتار مشتری

یکی دیگر از مزایای بازاریابی بصورت ایمیل این است که با این روش می توانید رفتار مشتریان خود را تحلیل کنید بدین صورت که چه ایمیل هایی را بازدید کرده اند، بر روی کدام کلیک کرده اند و یا کدام برای شان جذاب بوده.

۵- سریع و مقرون به صرفه

یکی از ساده و مقرون بصرفه ترین راه ها استفاده از ایمیل مارکتینگ است که می تواند برای شرکت ها نرخ سرمایه داشته باشد و با استفاده از هزینه مناسب می توانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

۶- انتقال پیام بصورت مستقیم

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ می‌توان به انتقال مستقیم و سریع پیام به مخاطبان هدف اشاره کرد که نه‌ تنها بیشتر ایمیل شما را باز می‌کنند یا حتی منتظر آن هستند، بلکه نرخ تبدیل خوبی هم دارد.

۷- امکان جذب مشتری جدید

زمانی که شما از یک پنل ارسال ایمیل انبوه استفاده می‌کنید، طبیعتاً تعدادی از آنها به عنوان مخاطب شما معرفی خواهند شد و می‌توانید ایمیل‌های بعدی خود را به طور ویژه برای این گروه از مخاطبان ارسال کنید.

مطالعه بیشتر: شروع کسب و کار اینترنتی

انواع ایمیل در بازاریابی ایمیلی

ایمیل اسپانسری یا تبلیغاتی

جامع هدف و مخاطبان این نوع ایمیل معمولا کسانی هستند به دنبال مشتری و بازدید کننده بیشتری هستند اطلاعات این نوع ایمیل ها شامل محصولات و خدمات ارائه شده، خصوصیات شرکت می باشد تا از این طریق بازدید کنندگان بیشتری در جهت ارتقاع کسب و کار خود جذب کنند.

ایمیل خبری

از این ایمیل ها برای ارسال پیام های تبلیغاتی به صورت اخبار کوتاه ارسال می شود که اکثر شرکت ها برای مخاطبین خود ارسال می کنند و با آنها در ارتباط هستند.

ایمیل اختصاصی

این نوع ایمیل زمانی کاربرد دارد که بر اساس یک برنامه و در جهت یک موضوع خاص برای مخاطبان ارسال می شود به عنوان مثال یک فروشگاه می خواهد برای مخاطبین خود تخفیفات محصولات را اطلاع رسانی کند.

ایمیل تبادلی

از این ایمیل ها بیشتر برای تبادل بین کاربران و شرکت ها استفاده می شود هنگامی که شما فرم عضویت یک وب سایت را پر می کنید، این ایمیل‌های تبادلی هستند که به شما در رابطه با ثبت نام و نحوه ادامه آن اطلاع می‌دهند.

ایمیل دیجیتس

این نوع ایمیل ها اطلاعاتی درباره خدمات شرکتها و فعالیت هایشان ارائه می دهند که در زمان گذشته انجام گرفته و در ماه های پیش رو قرار است انجام گیرد و همانند ایمیل های خبری هستند.

هدف از ایمیل مارکتینگ
هدف از ایمیل مارکتینگ

مطالعه بیشتر: سئو سایت

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با بازاریابی ایمیل آشنا کنیم و تاثیر استفاده از آن در کسب و کارهای مختلف را بررسی کنیم و تا اینجا می دانید که استفاده از ایمیل تا چه اندازه می تواند برای شما نرخ بازگشت سرمایه را داشته باشد.

اگر شما هم می خواهید کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید می توانید از ما در این زمینه مشاوره بگیرید همکاران ما در سایت درویش زاده دات کام آماده پاسخ گویی شما عزیزان خواهند بود. همچنین شما می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره