مدیریت مشتریان
مدیریت مشتریان

❤️ مدیریت مشتریان

در فروش محصولات و بازاریابی باید مشتری را بیشتر مدیریت کنیم و مدیریت مشتریان را بیاموزیم . این به این معناست که وقتی مشتری می گوید کار دارم و سفارش دارم و ثبت نشده باید به مشتری گفت که سرویس هایی که ما ارائه میدهیم دربستری صورت می پذرید که باید این بستر آماده باشد به عنوان مثال پلتفرم مورد نظر و به روز بودن آن پلتفرم در انجام سفارش و ثبت سفارش مهم است .

پادکست مدیریت مشتریان را ، بشنوید :  

راه کارهایی برای مدیریت مشتری 

همواره به مشتری بگویید که ما سعی داریم سفارش شما در حداقل زمان ممکن انجام شود تا ما بتوانیم سفارش بعدی را برای شما ثبت کنیم.
باید به مشتری بگویید چون من هم از ثبت سفارش سریع نفع می برم پس به دنبال این اتفاق هستم تا این اتفاق عملی شود. اما گاهی وقت ها به دلیل مشکلات فنی این عمل ممکن نیست .

مدیریت مشتریان

درنهایت باید با احترام با مشتری صحبت کرد و همواره طرف مشتری را گرفت تا حس خوبی در مشتری ایجاد شود و با دل خوش و مهربانی منتظر ثبت سفارش شود . درواقع مدیریت مشتریان این است که با مشتری با کمال احترام و منطقی صحبت کنیم حتی اگر مشتری ناراضی باشد .

همواره سعی کنید تا سفارش مشتری ها را در صف انتظار بگزارید و خواسته مشتری را مدیریت کنیم و با ارامش مشتری خودمان را راهنمایی کنیم تا مشتری از مجموعه ما راضی و خشنود باشد 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

قوانین کپی رایت

❤️ قوانین کپی رایت

شما اگر برندهای معروف دنیا را پیگیری کنید و پیج های برندهای معرروف را فالوو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام مدیر سایت لاین استور رو دنبال کنید