❤️ ❤️ مدیریت مشتریان

مدیریت مشتریان
مدیریت مشتریان برای فروش محصولات و بازاریابی باید مشتری را بیشتر مدیریت کنیم و مدیریت مشتریان را بیاموزیم این به این معناست که وقتی مشتری می گوید کار دارم و سفارش دارم و ثبت نشده باید به مشتری گفت که سرویس هایی که ما ارائه میدهیم دربستری صورت می پذرید که باید این بستر آماده باشد به عنوان مثال پلتفرم مورد نظر و به روز بودن آن پلتفرم در انجام سفارش و ثبت سفارش مهم است. پادکست مدیریت مشتریان را، بشنوید:  

راه کارهایی برای مدیریت مشتری 

همواره به مشتری بگویید که ما سعی داریم سفارش شما در حداقل زمان ممکن انجام شود تا ما بتوانیم سفارش بعدی را برای شما ثبت کنیم. باید به مشتری بگویید چون من هم از ثبت سفارش سریع نفع می برم پس به دنبال این اتفاق هستم تا این اتفاق عملی شود. اما گاهی وقت ها به دلیل مشکلات فنی این عمل ممکن نیست . درنهایت باید با احترام با مشتری صحبت کرد و همواره طرف مشتری را گرفت تا حس خوبی در مشتری ایجاد شود و با دل خوش و مهربانی منتظر ثبت سفارش شود . مدیریت مشتریان این است که با مشتری با کمال احترام و منطقی صحبت کنیم حتی اگر مشتری ناراضی باشد. همواره سعی کنید تا سفارش مشتری ها را در صف انتظار بگزارید و خواسته مشتری را مدیریت کنیم و با ارامش مشتری خودمان را راهنمایی کنیم تا مشتری از مجموعه ما راضی و خشنود باشد. مدیریت مشتریان حتما مطالعه کنید : استفاده درست و صحیح از فضای مجازی مدیریت مشتریان یا CRM چیست؟ امروزه در هر کسب و کاری برای به ثبات رسیدن در بازار با مشتریان باید ارتباط موثری داشت تا علاوه بر رفع نیاز مشتریان بتوان روابط کاری طولانی تر برقرار کرد. در واقع ارتباط با مشتریان یا CRM به معنای استراتژی برای ارتباط مستحکم و تقویت بهتر با مشتریان است که این امر باعث افزایش سودآوری، بهره وری و کاهش هزینه ها را به همراه دارد. CRM سیستمی است که مجموعه ای از تمامی منابع داده یک سازمان است که در مدت زمان کوتاهی اطلاعات مشتریان را آماده می کند از این سیستم برای شرکت های کوچک و بزرگ در جهت کمک به مشتریان استفاده می شود.

ویژگی مدیریت مشتریان یا CRM

  • شناسایی نیاز مشتری: جهت رفع نیاز های مشتری باید مصاحبه صورت گیرد تا نیازهای واقعی و مورد پسند مشتری اولویت بندی شوند.
  • پاسخ سریع به مشتری: پاسخ به نیازهای مشتری و درخواست های آنان یک پاسخ هوشمندانه می باشد جهت کسب رضایت و حفظ رابطه کاری.
  • جلب رضایت مشتری: در یک سازمان مهم ترین فاکتور رضایت مشتری و ارائه خدمات صادقانه است هر چه رضایت مشتری از شما بیشتر باشد در کسب و کار رابطه بهتری می توانید با مشتریان برقرار کنید.
  • مشتری وفادار: اگر سازمانی با رضایت مشتری همراه باشد منجر به ادامه همکاری می شود مهم ترین جنبه ای که باید یک سازمان باید در نظر گیرد رضایت مشتری است و وفاداری به آن است.
  • نگه داشتن مشتری: مهم ترین استراتژیک در یک سازمان حفظ مشتریان موجود است که باعث نشود مشتریان در جهت تامین نیاز های خود به دیگر سازمان ها رجوع کنند.
  • رسیدگی به شکایت مشتری: مهم ترین امر در یک سازمان رسیدگی به شکایت مشتریان می باشد از این رو داشتن یک مجموعه ای از فرایند هایی از قبل تعیین شده در سیستم مدیریت مشتریان برای رسیدگی به این شکایات در کم ترین زمان امری ضروری است.
  • خدمات مشتری: به منظور ارائه اطلاعات و خدمات در مورد برندها و محصولات به مشتریان آماده شده جهت برقراری ارتباط خوب با مشتریان.
مدیریت مشتریان
مدیریت مشتریان وفادار
سخن آخر سیستم CRM متشکل از اطلاعات جامع درباره تمام مشتریان جدید و فعلی می باشد که این امر کمک زیادی به پیش بینی نیازهای مشتری و رونق کسب و کار می کند. مدیریت مشتریان شامل اطلاعات جزئی درباره مشتریان می باشد و تعیین کننده این است که کدام مشتری سودآور تر است. مهم ترین جنبه ارتباط با مشتری در سیستم CRM این است که کارهای دستی و کاغذی حدالامکان کاهش یافته و نسبت به روش های سنتی بسیار ارزان تر می باشد. اطلاعات بصورت متمرکز در سیستم CRM نگهداری می شوند و زمان دسترسی به آن آسان است در نتیجه باعث کاهش اتلاف وقت و افزایش بهره وری می شود.

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

  • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره