❤️ بازاریابی از طریق مشتری

بازاریابی از طریق مشتری

بازاریابی از طریق مشتری یک استراتژی که توسط یک شرکت در جهت برقراری ارتباط با مشتری استفاده می شود. در حقیقت، عملیات بازاریابی موجب آگاهی بیشتر مشتری از ویژگیهای مختلف محصولات و به منظور جذب و جلب نظر وی به کالا یا خدمت نامبرده در بازار هدف می شود.

بازاریابی همه استراتژی‌ها و تاکتیک‌هایی را در بر می‌گیرد که شرکت‌های مختلف با بهره برداری از آن‌ها در جهت پیدا کردن جایگاهی برای محصولات و خدمات خود در بازار و ترغیب مخاطب هدف به خرید تلاش می‌کنند.

در ادامه شما را به تماشای ویدئو مهندس درویش زاده در رابطه با بازاریابی از طریق مشتری دعوت می کنیم.

انواع بازاریابی از طریق مشتری

 • پیدا کردن فردی که نیاز دارد در کسب و کار شما را بشناسد
 • فرآیند ایجاد علاقه در مشتری نسبت به محصولات و خدمات 
 • فرآیند پیش بینی، مدیریت، رضایت از محصولات مورد تقاضا
 • فرآیند به منظور ایجاد و حفظ فروش بیشتر
 • کسب سود و حفظ مشتریان فوق العاده
 • ایجاد رابطه بین مشتریان و محصولات
 • فرآیند به منظور ایجاد فروش اضافی

بازاریابی در حقیقت به عنوان یک فعالیت مدیریتی اجتماعی تعریف می شود و در آن افراد و گروه ها از طریق تولید و مبادله کالا با یگدیگر به امر تامین نیازها و خواسته های خود اقدام می کنند.

بازاریابی موفق خواهد بود که در تشخیص نیازهای مشتری، تولید کالا و ارائه خدمات مطلوب، قیمت گذاری، توزیع و تبلیغات موفق عمل کند و خواهد توانست محصول خود را به فروش برساند. 

این مجموعه متشکل از ابزارهای بازاریابی است که برای تاثیرگذاری بر محیط بازار با هم تلفیق و به کار برده می شوند. در واقع از طریق بازاریابی درونگرا یا مشتری محور می­ توانید مشتری های بالقوه و احتمالی خود را از طریق تولید و انتشار محتوای مورد نیازشان به سمت خود جذب کنید و کاری کنید که باز هم به سراغ شما بیایند.

انواع بازاریابی از طریق مشتری
انواع بازاریابی و کاربردآن از طریق مشتری

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی مشاوره تبلیغات اینترنتی را حتما مطالعه کنید.

منظور از بازاریابی از طریق مشتری 

فرآیند بازاریابی با یک ایده و یا یک محصول جدید آغاز نمی شود. بلکه نقطه آغاز بازاریابی، مشتری است. همان افرادی که سبب موفقیت و پویایی کسب و کار می گردند. فرآیند بازاریابی دقیقاً از جایی شروع می شود که مشتری وارد چرخه کسب و کار می شود، نه زمانی که محصول آماده فروش است.

در حقیقت، مشتری محصولی را که توسط شما عرضه می شود خریداری نمی کند، بلکه ارزش ایجاد شده توسط کالا یا خدمات را خریداری مین ماید. کارآفرینان ذاتاً، همیشه عاشق ایده ­هایشان هستند و چنان می­ پندارند که بقیه هم چنین حسی دارند، ولی همیشه اینگونه نیست.

در طول فرآیند راه اندازی یک کسب و کار جدید یا ارایه یک محصول جدید، نیاز خواهید داشت تا افراد زیادی را متقاعد کنید که محصول شما ارزش خریدن دارد. لذا پیش از هر اقدامی لازم است تا آنها را بشناسید.

یک استراتژی موفق بازاریابی از طریق مشتری، را در مرکز همه برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها قرار می دهد. به طوری که کلیه اعضای شرکت در تمامی مواقع  منافع مشتری را در نظر می­ گیرند.

شرکت به خدمات مشتریان توجه فراوان می کند. کارکنان با مشتریان ارتباط و تعامل سازنده برقرار می سازند و نزدیک به مشتریانشان باقی می مانند. تماس پیوسته با مشتری برای ایجاد رضایت در مشتریان ضرورت دارد. 

اهمیت بازاریابی مشتری محور

بازاریابی مشتری‌ محور که در هزاره جدید شتاب بیشتری به خود گرفته، تلاشی در جهت درک و نیازها، خواسته‌ها و تقاضای تک‌ تک مصرف‌ کنندگان برگزیده است. فلسفه وجودی هر سازمان و هر کسب و کار، برآورده ساختن یک یا چند نیاز از مجموعه نیازهای جامعه می‌باشد.

افراد هر جامعه بنابر سطح نیازمندی به خدمات ارائه شده در طبقه مشتریان بالقوه یا بالفعل آن کسب و کار خاص قرار می‌گیرند. انتخاب آگاهانه مشتریان اصلی یک ضرورت کاربردی است، چرا که تمام مشتریان از مطلوبیت و سودمندی یکسانی برخوردار نیستند.

اهمیت بازاریابی مشتری محور
اهمیت بازاریابی در مشتری محور

پیشنهاد مطالعه: مقاله آموزشی مشاوره کسب و کار را حتما مطالعه کنید.

ارکان اصلی بازاریابی از طریق مشتری

سه عنصر اساسی در بازاریابی مشتری­ محور “محتوا، مکان و زمان” است که بدون شک برای موفقیت در آن باید مورد توجه قرار گیرند.

 • محتوا: بدون محتوا، بازاریابی مشتری محور وجود ندارد. محتوا سوخت بازاریابی درونگراست. زمانی که شما محتوای درستی تولید می کنید، مشتری های احتمالی را جذب و تبدیل به دنبال کننده و سپس تبدیل به مشتری و مشتری وفادار خواهید کرد.
 • مکان: محتوا فقط در مکانهای درست پیدا می شود و مکان درست محتوا، جایی است که مشتری بالقوه شما در آنجا در حال وقت گذراندن است.
 • زمان: زمانبندی بسیار مهم است و بازاریابی درونگرا به مشتری احتمالی این توان را میدهد که هر زمان آماده بود، خرید کند. تولید محتوای به موقع باعث ایجاد اعتماد و ارتباط بین شما و مشتریتان می شود و مشتری احساس می کند محتوای شما واقعا کمک کننده ست.

اگر فرصت کافی برای استفاده از نرم افزارهای پیچیده و سنگین CRM را ندارید، پیشنهاد می کنیم از نرم افزارهای ارتباط با مشتریان تحت وب با نام سامانه پیامک اطلاع رسانی و پیامک استفاده کنید.

پیشنهاد استفاده از سامانه اطلاع رسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان لاین استور است. این سامانه را می توانید به صورت رایگان از سایت لاین استور دریافت کنید.

ثبت نام رایگان در پنل ممبر و فالور لاین استور

سخن آخر

با توجه به فضای رقابتی امروز، فعالیت­ های بازاریابی از طریق مشتری به یکی از اولویت ­های اصلی شرکت­ ها تبدیل شده است. همچنین با پررنگ­ تر شدن نقش مشتری در کسب ­و ­کارها، مفهوم جدیدی از بازاریابی با عنوان بازاریابی مشتری محور بوجود آمده است که در آن، مشتری در رأس کلیه تصمیمات و سیاست ­گذاری­ ها و فعالیت­ های مرتبط با بازاریابی قرار دارد. 

اگر شما هم می خواهید در رابطه با جذب مشتری بیشتر بدانید نیاز به مشاوره دارید تا در این راستا شما را راهنمایی کند، در این رابطه می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتیبان در ارتباط باشید.

خانم مهندس پورنقی  خانم مهندس برومند

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی اپلیکیشن سامانه شبکه های اجتماعی

 • تلفن خود را همراه با صفر درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار کنند. مثال: 09375555555

فرم مشاوره